Jak oceniasz nowy serwis?

PCPR w Gostyniu przyjmuje osoby korzystające z pomocy i wsparcia

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu od 22 kwietnia 2020 r. przyjmuje osoby korzystające z pomocy w siedzibie instytucji przy ul. Wrocławskiej 8.

Obsługa osób korzystających ze wsparcia odbywa się, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, z uwzględnieniem procedur zgodnych z zaleceniami służb medycznych i sanitarnych.

Udzielanie pomocy odbywa się pojedynczo, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu godziny wizyty w PCPR. Pozwala to na niekumulowanie się osób w siedzibie PCPR. Dla osób, które podejdą przed ustalonym czasem, została uruchomiona poczekalnia w holu na I piętrze budynku Centrum Usług Społecznych.

UWAGA: Ważne jest, by w PCPR w Gostyniu pojawiała się tylko osoba, której dana sprawa dotyczy i która nie wykazuje żadnych objawów chorobowych.

 

Bieżące sprawy załatwiane są również w następujący sposób:

1. Telefonicznie pod numerem 65 572 75 28      

2. Drogą mailową na adres: pcpr@gostyn.pl

3. Kontaktując się mailowo lub telefonicznie z konkretną osobą, prowadzącą Państwa sprawę

4. Wsparcie specjalistyczne, w tym pomoc psychologiczna, pedagogiczna i poradnictwo socjalne,  udzielane jest w sytuacjach interwencyjnych i kryzysowych pod numerem telefonu  65 572 75 28 w dni  robocze od 7.00 do 15.00, a w środy do 18.00.

5. Została też przy wejściu od ul. Olejniczaka umieszczona skrzynka, do której zainteresowani mogą wrzucać bieżącą korespondencję z PCPR w Gostyniu.

W dalszym ciągu zawieszone są wszystkie spotkania, wydarzenia, posiedzenia, warsztaty, szkolenia.

           

Dodatkowo partner PCPR w Gostyniu - Ośrodek Mediacyjny w Gostyniu, prowadzony przez Stowarzyszenie “DZIECKO”, działający zgodnie ze standardami Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów, uruchomił telefoniczne dyżury wolontariuszy - specjalistów interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej. Dyżurują oni pod numerem telefonu: 725 167 236 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 19.00 do 20.00.


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u