Jak oceniasz nowy serwis?

XVII Ponadpowiatowy Konkurs Wypieków Wielkanocnych

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach zorganizował XVII Ponadpowiatowy Konkurs Wypieków Wielkanocnych, którego finał miał miejsce 21 marca 2019 r.

W tym roku wzięło w nim udział 11 placówek i organizacji: Dom Pomocy Społecznej w Osieku, Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Dom Pomocy Społecznej w Rogowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, Dom Pomocy Społecznej w Lesznie, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaskach, Klub Seniora w Pogorzeli, Klub Seniora w Piaskach, Klub Seniora w Pudliszkach.

Każdy zespół przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, drugie do oceny wizualnej, dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejsze jajo  wielkanocne. W rozstrzygnięciu konkursu wzięli udział specjalni goście: Marek Smektała Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu oraz dyrektorzy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i domów pomocy społecznej.

W ocenie smakowej I miejsce zdobył wypiek wykonany przez uczestników Dom Pomocy Społecznej w Osieku, w ocenie wizualnej zwyciężył wypiek Klubu Seniora w Pudliszkach, a najpiękniejsze jajo wielkanocne wykonał Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie. Dodatkowo wszyscy uczestnicy spotkania wykonali wspólną dekorację wielkanocną, którą będzie można oglądać w czasie zbliżającej się wystawy wielkanocnej.

Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek wykonany
w pracowni manualnej DPS w Chumiętkach, a największą atrakcją spotkania była jednak bez wątpienia możliwość degustacji wszystkich przepysznych ciast i wypieków.

 


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u