Jak oceniasz nowy serwis?

WOŚP dziękuje i pomaga dalej!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ostatecznie podsumowała 28. finał. Kwota, która wpłynęła na konto fundacji, to 186 133 610, 66 zł.

Uruchomiła też Fundusz Interwencyjny do walki z epidemią koronawirusa i codziennie zakupuje kolejne sprzęty.

Powiatowy Sztab WOŚP – PCPR w Gostyniu pomaga potrzebującym w zakupach.

PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” uruchomiły też telefony wsparcia w kryzysie.

 

28. FINAŁ WOŚP podsumował Jurek Owsiak - „Kupimy sprzęt najwyższej jakości, który zmieni poziom sal operacyjnych i zabiegowych. Przeznaczymy na to część pieniędzy, bo realizujemy także non stop całoroczne ogólnopolskie programy medyczne. Ta suma to niecałe 10% z 2 miliardów przeznaczonych dodatkowo na telewizję państwową. Jak dużo moglibyśmy zdziałać w ochronie zdrowia Polaków, gdybyśmy dysponowali taką sumą pieniędzy! Bardzo dziękuję wszystkim Polakom!” – podsumował.

To nasz wspólny sukces. Powiatowy Sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przypomina, że w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagraliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc, Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiła się przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W ciągu 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad  1 miliard 314 mln zł! Mieszkańcy Powiatu Gostyńskiego też mają swój znaczący wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdyż  ofiarowali ponad już 3 miliony 53 tysięce zł !

               Powiatowy Sztab WOŚP przy PCPR w Gostyniu przypomina też, że podczas tegorocznego 28. Finału WOŚP zebraliśmy w Powiecie Gostyńskim 442 655,05 zł! To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!!

 

Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem

 

Fundacja WOŚP uruchomiła Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem. Od 1 kwietnia można na niego wpłacać  indywidualnie. Zebrano do tej pory 6,5 mln zł. I już zakupiono m.in. 37 respiratorów uniwersalnych do szpitali walczących z epidemią koronawirusa, 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, do jednoimiennych szpitali zakaźnych, specjalistyczne kardiomonitory i 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych.

Dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa codziennie kupujemy potrzebny sprzęt i środki ochrony osobistej. Od 1 kwietnia każdy Polak również indywidualnie może zasilić Fundusz, wpłacając na stronie WOSP.

 

 

Pomagamy też w zakupach!

Mieszkasz w powiecie gostyńskim, jesteś osobą starszą, samotną czy osobą z niepełnosprawnością, nie jesteś objęty kwarantanną, jednak nie możesz wyjść lub jesteś w grupie osób szczególnie zagrożonych chorobą zakaźną COVID-19, wywołaną wirusem  SARS-CoV-2

ZGŁOŚ POTRZEBĘ WSPARCIA

do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu 65 5727528.

Pojawi się wolontariusz lub żołnierz, który zrobi dla Ciebie zakupy środków spożywczych lub leków.

 

Akcję obejmującą cały teren powiatu gostyńskiego prowadzi Sztab WOŚP – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z 12 Wielkopolską Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej. Już  kilkanaście osób skorzystało z tej pomocy.

 

Działa też Telefon wsparcia w kryzysie

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu udziela wsparcia specjalistycznego, w tym pomocy psychologicznej, pedagogicznej i innej, która jest świadczona jest w sytuacjach interwencyjnych i kryzysowych pod numerem telefonu  65 572 75 28 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 7.00 do 15.00, a w środy od 7.00 do 18.00.

 

Także Ośrodek Mediacyjny w Gostyniu, prowadzony przez Stowarzyszenie “DZIECKO”, działający zgodnie ze standardami Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów, uruchamił telefoniczne dyżury wolontariuszy - specjalistów interwencji kryzysowej. Dyżurują oni pod numerem telefonu: 725 167 236 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 19.00 do 20.00.

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego dzwonią i rozmawiają o narastających problemach rodzinnych: kłótniach, przedłużających się pyskówkach, groźbach czy długotrwałych „fochach” - milczeniu ignorującym innych członków rodziny, a nawet o przepychankach, pokazujących, kto w domu jest najsilniejszy.  

 


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u