Jak oceniasz nowy serwis?

WNIOSKI O WSPARCIE FINANSOWANE PRZEZ PFRON OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI MOGĄ SKŁADAĆ PRZEZ INTERNET

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przypomina, iż od stycznia 2020 roku istnieje możliwość złożenia wniosków o dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny oraz zakupu przedmiotu ortopedycznego i środków pomocniczych drogą elektroniczną za pośrednictwem darmowego Systemu Obsługi Wsparcia SOW. Wykorzystując system SOW można złożyć wniosek elektroniczny w każdym momencie, również w dzień wolny od pracy.

Dostęp do Systemu jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem w celu spełnienia warunku zapewnienia ogólnokrajowego zasięgu jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

Czego potrzebuje Wnioskodawca?

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zachęca osoby z niepełnosprawnością do skorzystania z możliwości złożenia wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu SOW:  https://sow.pfron.org.pl/logowanie . Informacji udzielająpracownicy Działu Pomocy Osobom z Niepełnosprawnościami PCPR w Gostyniu – nr telefonu 655727528.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił też specjalną infolinię (800 889 777 (połączenie bezpłatne), pod numerem której można uzyskać pomoc i informację dotyczące składania wniosków przez system SOW.

Możliwe jest załatwienie sprawy drogą elektroniczną na każdym jej etapie:

  • uzyskanie informacji,
  • wypełnienie wniosku,
  • podpisanie i złożenie wniosku,
  • dokonanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień,
  • zapoznanie się ze wzorem umowy,
  • rozliczenie dofinansowania

Szczegółowe informacje na temat SOW można znaleźć na stronie: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/info/ 


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u