Jak oceniasz nowy serwis?

Sukcesy reprezentantów Powiatu Gostyńskiego w Wielkopolskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej

Od paru lat śledzimy poczynania wychowanków Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Pogorzeli, Krobi i Gostyniu, którzy w czasie pobytu na zajęciach w świetlicach zainteresowali się bilardem. I rozwinęli te zainteresowania na takim poziomie, że z powodzeniem startują w profesjonalnych turniejach i odnoszą spore sukcesy. Poniżej przedstawiamy informacje o sukcesie podsumowującym rok 2018, o turnieju powiatowym w Krobi i kolejnym udanym starcie sprzed trzech tygodni.

W turnieju Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligii Bilardowej, podsumowującym rok 2018, wystartowali wychowankowie Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi, odnosząc spory sukces i zdobywając srebrne i brązowe medale! W Krotoszyńskim Centrum Bilardowym „Bila”, po całodziennych zmaganiach z reprezentantami czołowych klubów sportowych makroregionu Wielkopolski i Dolnego Śląska, grający amatorsko wychowankowie Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Pogorzeli, Krobi i Gostynia stanęli na podium.  II miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła Weronika Tuszyńska, a na III miejscu zakończyła zmagania turniejowe Wiktoria Słomińska (obie reprezentowały świetlicę środowiskową w Pogorzeli).  Natomiast III miejsce w kategorii chłopców zajął Sebastian Ciesielski (reprezentant świetlicy w Krobi).

W ramach przygotowań do pierwszego w tym roku turnieju Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligii Bilardowej Młodzieżowe Świetlice Środowiskowe w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi zorganizowały w Krobi I Powiatowy Integracyjny Turniej Bilarda (8.02.2019 r.).  Po budzących spore emocje zmaganiach ogłoszono wyniki. Na podium stanęli: Wiktoria Słomińska (reprezentantka świetlicy w Pogorzeli) - I miejsce, Piotr Szlachetka (reprezentant świetlicy w Krobi) - II miejsce i Wiktoria Kulska (reprezentantka świetlicy w Pogorzeli) - III miejsce. Turniej powiatowy to dobra forma integracji między podopiecznymi trzech powiatowych świetlic. Warto dodać, że był to pierwszy turniej, który odbył się w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach świetlicowych.

Z niepewnością oczekiwano na start w pierwszym w tym roku turnieju makrookręgowym. W Krotoszyńskim Centrum Bilardowym „Bila” ruszyła pierwsza edycja Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej (28.02.2019 r.), w której swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Pogorzeli oraz Krobi. W turnieju wzięło udział 30 graczy z czołowych klubów bilardowych Wielkopolski i Dolnego Śląska. Przy stołach bilardowych spotkała się młodzież między innymi z Krotoszyna, Zdun, Wrocławia, Poznania, Rokitnicy oraz Krobi i Pogorzeli. Reprezentanci Powiatu Gostyńskiego zdobyli dwa brązowe medale. W kategorii juniorów III miejsce wywalczył Paweł Króliczak, natomiast w kategorii juniorek III miejsce na podium zajęła Sylwia Ciesielska.

Także pozostali reprezentanci powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi zaznaczyli swoją obecność. Paulina Maćkowiak Kierownik MŚŚ informuje: - „Wielkopolska  Młodzieżowa Liga Bilardowa rozgrywana była w odmianę 9 bil do trzech wygranych partii. Jestem zadowolona z sukcesu i pokonania przez wychowanków wielu utytułowanych przeciwników, którzy na co dzień trenują w profesjonalnych klubach.

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces podopiecznych powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi w rozgrywkach bilardowych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu gratuluje podopiecznym i wychowawcom świetlic wytrwałości w codziennej pracy oraz sukcesów.


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u