Jak oceniasz nowy serwis?

Rodzinnie w Chumiętkach

By wspierać integrację osób starszych i niepełnosprawnych, w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach zorganizowano coroczny „Zjazd Rodzin”. Wydarzenie to na stałe wrosło w tradycję placówki. Tym razem bawiono się wspólnie z mieszkańcami wioski oraz członkami Stowarzyszenia „Ja – Ty – My”, które było współorganizatorem imprezy w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam!” dofinansowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” w ramach konkursu „Działaj lokalnie”. W niedzielne, ciepłe popołudnie, do parku przy DPS w Chumiętkach Domu przybyli długo wyczekiwani przez mieszkańców Domu goście: rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Widać było, że jest to czas niezwykle istotny z punktu widzenia mieszkańców Domu, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami. I, jak podkreśla jedna z pracownic DPS: - „Jest wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto”.

Okazja do radości i świętowania był podwójna, bowiem razem z mieszkańcami i ich gośćmi  bawili się także zaprzyjaźnieni seniorzy z Krobi, Pudliszek oraz mieszkańcy wioski.Zaproszenie przyjęli także Alfred Siama Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Damian Walczak radny Rady Powiatu Gostyńskiego, który reprezentował również Gminę Krobia jako jej Skarbnik, Dominika Karlińska Kierownik Działu Nadzoru i Pomocy Instytucjonalnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz sołtys wsi Chumiętki Agnieszka Sudolska.

Imprezę uświetniły występy grupy teatralnej „Razem”. Przedstawiła ona bajkę o Królewnie Śnieżce. Dołączyła do niej także grupa teatralna DPS w Chumiętkach „Jesień”, przedstawiając kabaretową historię o żonie  zołzie. Wystąpili też młodzi artyści w konkursie minitalentów. Pobyt gościom umiliły przygotowane przez organizatorów wspólne zabawy, np. konkursy „Potyczki Rodzinne”, wspólne śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, chlebka ze smalcem i kiszonymi ogórkami, a także kiełbaski z grilla.

Spotkanie udało się tak znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników oraz pomocy wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Ja – Ty – My”, a także pomocy sponsorów: Powiatu Gostyńskiego, Gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, ZakładowiPrzetwórstwa Mięsnego Konarczak z Pogorzeli, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro” z Lubinia, Sklepowi Spożywczo – Przemysłowemu K. Jankowiak z Krobi.


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u