Jak oceniasz nowy serwis?

PLAN XXVIII FINAŁU WOŚP w Gostyniu, Borku Wlkp., Pępowie i w Pogorzeli

Trwają przygotowania do gostyńskiego XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym finale zbieramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Trwa zbiórka darów Gostynian do sprzedaży. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00) lub do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (12.01.20) lub niedzielę (12.01.20). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP na http://www.gostyn-pcpr.info/wosp.html

Odbywają się też imprezy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach.

              

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 8.00. W GOK „Hutnik” ruszy kolorowy Koncert Przedszkolaków:

 1. Przedszkole „Zielona Zatoka        godz.   8.00
 2. Przedszkole „Piotruś Pan”            godz.   8.30
 3. Przedszkole Miejskie nr 7              godz.   9.00
 4. Przedszkole Miejskie Nr 1             godz.   9.45
 5. Przedszkole „Dziecięcy Raj”         godz. 11.00
 6. „Domowe Przedszkole”                godz. 11.30
 7. Przedszkole „Bajka”                       godz. 12.00
 8. Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK Hutnik”  godz.12.45
 9. Przedszkole Miejskie  Nr 4            godz. 14.40
 10. Grupo Capoeira Brasil                   godz. 15.20
 11. Przedszkole „Kubuś Puchatek”    godz. 15.45

W trakcie Koncertu Przedszkolaków będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary Gostynian. Będzie też kawa i herbata od sympatycznych rodzinnych wolontariuszy, a fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”.

              

Tradycyjnie OSIR w Gostyniu i Klub Sportowy START Gostyń zapraszają na Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP do kręgielni OSIR (od 9.00 do 17.00).

              

Będzie też sobotnia XVII Zimowa Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni k. Dolska, przygotowana przez Leśne Diabły. Zbiórka w leśniczówce Brzednia o godz. 11.30. Następnie wymarsz nad jezioro i o 12.30 - rozgrzewka i kąpiel. Po kąpieli gorący poczęstunek oraz ognisko. Spróbujemy pobić rekord kąpiących się wynoszący 240 osób! Informacje: 512 298 108

              

W niedzielę 12.01.2020 na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. Będą też wolontariusze grupy hobbystycznej „ŻUBRY”, którzy będą kwestować w mundurach i z replikami broni.

 

               O godz. 9.00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP.

 1. Szkoła Podstawowa Nr 1     godz.   9.00
 2. Szkoła Podstawowa Nr 3     godz.  10.00
 3. Szkoła Podstawowa Nr 2     godz. 11.00
 4. Szkoła podstawowa nr 5      godz. 12.00

 

 

Od godz. 11.00 do 17.00 będzie układane największe serce WOŚP na świecie „Gostyń sercem Orkiestry” - ustanawiamy wspólnie rekord Polski!

  Serce wielkości ok. 400 m2 będzie układane w hali sportowej LO w Gostyniu. Serce będzie układane z 20 000 pudełek kartonowych – skarbonek. Podarowała je nieodpłatnie organizatorom firma NETBOX z Gostynia. Już dziś zrzucamy się na te pudełka po złotówce lub jej wielokrotności: Link https://zrzutka.pl/axumh8

Układaniu największego serca WOŚP będzie towarzyszyła Akcja dla serca, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc, wykonywanie kubków imiennych z serduchem itp.

Organizatorzy akcji Gostyń sercem orkiestry (NETBOX PL sp. z o.o., Gostyn24.pl, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, gostyńska drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”) zapraszają do włączenia się w to działanie.

 

Ok. 14.00 zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

 

A o godz. 16.00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będzie muzyczne wydarzenie: (ok.18.00) wspólny koncert CREDO BAND z chórem Zaczarowana Melodia – zagrają i zaśpiewają rockowe klasyki jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Manam. To będzie zaczarowany koncert!!!

Będzie też show grup tanecznych z EV-DANCE z DANCE ART. & YOGA Ewy Janowskiej ze specjalną niespodzianką (ok.17.30 i po 19.00. Fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”. A zmotoryzowany POŚCIG SQUAD przypilnuje porządku. Będzie też kuchnia polowa z gorącą grochówką „Leśnych Diabłów” z Brzedni.

Planowane są też inne niespodziewanki!

W czasie imprez w HUTNIK-u na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. serduszko Marcina - jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 20.00), autografy na zdjęciach znanych aktorów i piosenkarzy, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony na różnego rodzaju usługi i ciekawe zajęcia, itp. A huta szkła Ardagh Glass S.A. w Gostyniu przygotowała na finałowe granie specjalną niespodziankę.

 

Będzie też koncert wMiejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Od godz. 15.00 będzie można m.in. obejrzeć występy dzieci, zespołów muzycznych i inne niespodzianki przygotowane przez MGOK w Borku Wlkp. oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wlkp. i Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie oraz Szkołę Branżową w Borku Wlkp.

 

Będzie też, jak co roku fantastyczny finał w Goli (13.00 do 17.00) przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, pokaz karate TKKF „TĘCZA”, sprzedaż darów oraz gorąca zupa.

Ciekawie zapowiada się finałowe granie w Pogorzeli. Już w piątek 10.01.2020 r. o godz. 18.30 rozpocznie się koncert POGO-STACJA z udziałem Thy Ignorance, JAD, Bullshit Artist, RHO. A finał WOŚP w niedzielę rozpocznie się o 13.00. W programie wiele ciekawych atrakcji.

Finał WOŚP w Skoraszewicach zorganizuje Przedszkole „Kraina Smerfów” i OSP w Skoraszewicach.

Imprezy towarzyszące finałowi WOŚP 2020 zorganizują też Szkoła Tańca DESPERADO PP. Kaczorów, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Przedszkole Miejskie nr 7 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Szkoła Branżowa w Borku Wlkp., Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Domowe Przedszkole w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie.

 

Sztab WOŚP w Gostyniu – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierany przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, przyjmuje kolejne zgłoszenia imprez towarzyszących Gostyńskiemu Finałowi WOŚP. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

 

W powiecie gostyńskim zagrają też sztaby WOŚP w Krobi, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu.  A wolontariusze Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu będą też działać w Pępowie, w Borku Wlkp. i w Pogorzeli.

ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy i pomocy najmłodszym!

Oj! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! 


Źródło: PCPR w Gostyniu

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u