Jak oceniasz nowy serwis?

Mikołaje w Borku wlkp. przygotowały 38 paczek świątecznych

Przygotowano świąteczne paczki dla dzieci z rodzin najuboższych i seniorów oraz osób niepełnosprawnych z gminy Borek Wlkp. Takim efektem skończyła się akcja realizowana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Borku Wlkp.

Dzieci i młodzież szkolna w wyniku zbiórki przygotowały wielkie paczki z łakociami, książkami, grami, puzzlami, zabawkami i przyborami szkolnymi. Były też artykuły żywnościowe, środki chemiczne. Zostały one zapakowane w kartony i kolorowo przyozdobione. Organizatorzy akcji nadali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2019” Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Borku Wlkp., Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Zimnowodzie, Szkole Branżowej w Borku Wlkp. oraz kilku indywidualnym darczyńcom, którzy pragnęli zachować anonimowość.

Paczki przekazano do MGOPS w Borku. Wlkp., a pracownicy tej instytucji zadbali o to, by paczki trafiły do swoich adresatów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolejne paczki przygotowali i rozwieźli potrzebującym wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu podkreśla: - „W imieniu obdarowanych dzieci i rodzin serdecznie dziękuję. To dzięki ludziom o wielkich sercach przez cztery tygodnie, udało się zgromadzić wiele bardzo potrzebnych prezentów. Dziękuję też wszystkim darczyńcom  i wszystkim, którzy pomagali przy naszej powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2019” - zrobiliśmy wspólnie sporo dobrej roboty. To jest konkretna pomoc i radość dla potrzebujących rodzin”.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2019” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali 403 duże paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, prowadzonego już dwunasty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych,  środków czystości,  artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, które trafiły do świątecznych paczek.  

Akcja jest anonimowa, dziecko nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska dziecka. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Darczyńca, który decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku. – „W Powiecie Gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny” – dodaje Prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”. We wszystkich dwunastu edycjach projektu przekazano już ponad cztery i pół tysiąca paczek świątecznych.


Źródło: Stowarzyszenie "DZIECKO"

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u