Jak oceniasz nowy serwis?

Kolorowe pożegnanie lata

Trzynaście placówek opiekujących się osobami z niepełnosprawnością: domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy i organizacji pozarządowych z całej Wielkopolski zjechało do Zimnowody, by wziąć udział ze swoimi podopiecznymi w corocznym festynie „Pożegnanie lata”.  Specyfiką tych spotkań są zawody wędkarskie organizowane w parku DPS.

Gośćmi specjalnymi festynu byli: Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Alfred Siama, Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz szefowie placówek zaproszonych do wspólnej zabawy.

Organizator - Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie przygotował, jak co roku, specjalną oprawę. Było neonowe party. Uczestników festynu oraz zaproszonych gości witali mieszkańcy DPS-u w Zimnowodzie i ich opiekunowie ubrani w odblaskowe kamizelki. I na dzień dobry posypywali ich oraz ich auta kolorowymi bardzo odblaskowymi sproszkowanymi farbami holi. Park przed pałacem miał specjalną ściankę, na której tle, w oparach różnokolorowego dymu, robiono sobie pamiątkowe fotki. Pracownicy DPS przygotowali zabawy i konkursy związane tematycznie z tematem spotkania. Był letnio – jesienny poczęstunek, a w drewnianej altance nad wodą serwowano kawę i gofry. Przygotowano też ognisko, aby uczestnicy festynu mogli się ogrzać.

Po zakończeniu plenerowego pikniku odbyła się zabawa taneczna. Imprezę prowadził zespół Damiano z DJ Sławomirem Jenerowiczem, który zabawiał gości i przygotował dla nich taneczne atrakcje. Było przebieranie, a także taniec na wózkach inwalidzkich. Dobre humory dopisywały do samego końca kilkugodzinnego festynu.

Główna część spotkania, zawody wędkarskie, trwała dwie godziny. Wygrali podopieczni DPS ze Stępniewa, którzy na imprezie w Zimnowodzie gościli pierwszy raz. Złowili ryby o łącznej wadze 2,672 kg.

Wszyscy uczestnicy wyjeżdżali z gościnnej Zimnowodny pełni wrażeń.

                A goście specjalni mieli dodatkową atrakcję: już po zakończeniu neonowego festynu jeszcze bardzo długo czyścili, odkurzali i myli swoje auta z neonowego powitania…

               


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u