Jak oceniasz nowy serwis?

Dzień Kobiet PZERiI

Sala widowiskowa GOK „Hutnik” została wypełniona 7 marca br. przez seniorki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Gostyniu. Przybyły one na zorganizowane przez Zarząd PZERiI spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie z ponad 300 miejsc zostały zajęte.

Przybyłe Panie przywitał prezes najliczniejszej w powiecie gostyńskim organizacji pozarządowej Mirosław Maćkowiak. Powitał też zaproszonych gości: Wicestarostę Gostyńskiego Janusza Sikorę, Burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyniu Mirosława Żywickiego oraz dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka  i kierownika Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu Teresę Klonowską.

Na początku uroczystości gospodarz spotkania przedstawił bieżące działania Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gostyniu. Zaprosił na przygotowywane Świętogórskie Spotkania Seniorów, które w tym roku zostaną zorganizowane 12 czerwca. Partnerem wspierającym realizacje tego działania jest PCPR w Gostyniu.

Opowiedział o planowanych spotkaniach okolicznościowych i świątecznych oraz o wycieczkach: do Wiednia i Pragi, do Łodzi, do Warszawy, do Zaniemyśla.

Następnie Burmistrz Gostynia wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Wicestarosta Starosta Gostyński złożyli wszystkim paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet, wręczyli kwiaty oraz opowiedzieli o planowanych i podejmowanych przez samorządy przedsięwzięciach. M.in.  wicestarosta opowiedział o rozpoczętej już rozbudowie szpitala, i planowanej obwodnicy. Drugą część spotkania wypełniły występy artystyczne. Do życzeń dołączyli się dyrektor PCPR w Gostyniu i kierownik MGOPS w Gostyniu.

Następnie zespół „Zawsze raźniej” z Długich Starych wystąpił z okolicznościowym recitalem.

Spotkanie upłynęło w miłej i odświętnej atmosferze, a panie uczestniczące w spotkaniu zostały poczęstowane kawą i słodkimi wypiekami.


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u