Jak oceniasz nowy serwis?

Dzięki ludzkiej życzliwości Mikołaj pokonał wysokość

Dwa lata temu pojawił się apel o pomoc w zebraniu środków na zamontowanie windy dla niepełnosprawnego chłopca z Piasków Wlkp. Potrzebne było prawie 160 tys. zł.

Dziś winda kursuje w 10-metrowym szybie, a Mikołaj, mimo że nie porusza się samodzielnie z powodu czterokończynowego porażenia, może wielokrotnie opuszczać mieszkanie na I piętrze w domu z wysokim parterem. Do tej pory rodzice znosili i wnosili go na rękach razem z wózkiem, ale dziewięcioletni chłopiec rośnie, i każde wyjście z domu stawało się bardzo obciążającą wyprawą. 

Teraz każde wyjście z domu, do szkoły, na ogród, spacer czy na zakupy to wielka radość dla Mikołaja i jego rodziców. – „Spełniło się nasze największe marzenie! A Mikołaj jest po prostu szczęśliwy. Śmieje się, gdy wjeżdżamy do windy, bo wie, że jedziemy na dwór! Jego życie się zmieniło na lepsze, a nasze – rodziców – na łatwiejsze!” – mówi wzruszona pani Aneta, mama Mikołaja.

Stało się tak dzięki zbiórce publicznej „Pokonać wysokość”, prowadzonej przez komitet społeczny „Tęczowa Armia”, a wspartej organizacyjnie i finansowo przez Stowarzyszenie „DZIECKO”. Do tej akcji przyłączyły się dziesiątki cudownych ludzi, instytucji i organizacji.  

Wsparcia udzieliło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, które przeznaczyło  na zakup windy dla Mikołaja znaczną kwotę ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji PCPR.

Mama Mikołaja dodaje: - „Brak mi słów, żeby opisać, jak jesteśmy wdzięczni każdemu, kto włączył się do akcji pomocy dla nas. Takiej porcji życzliwości chyba mało kto doświadczył”.

Także organizatorzy pomocy: komitet społeczny „Tęczowa Armia”, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu serdecznie dziękują Wszystkim za ten wspaniały dowód ludzkiej solidarności: - „Bądźcie zdrowi i dalej czyńcie dobro!”


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u