Jak oceniasz nowy serwis?

Apel Starosty Wieruszowskiego - KORONAWIRUS na terenie naszego powiatu NIE ODPUSZCZA

Apel Starosty Wieruszowskiego - KORONAWIRUS na terenie naszego powiatu NIE ODPUSZCZA  

W dniu 22 lipca 2020 roku zostało zwołane w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z niepokojącym wzrostem potwierdzonych zachorowań na koronawirusa na terenie Powiatu Wieruszowskiego. Czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego.

COVID nie ustępuje !!!Cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Z koronawirusem zmuszeni jesteśmy wspólnie walczyć. Najważniejsza w tej walce jest nasza odpowiedzialna postawa! Po to, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy wszyscy stosować podstawowe zasady zabezpieczeń.

Dlatego gorąco proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania pandemii.

Częste mycie rąk, dezynfekcja dłoni, dystans społeczny i noszenie maseczek w miejscach zamkniętych oraz tam, gdzie nie możemy zachować wspomnianego dystansu (nie mniej niż 2 m). O tym powinnyśmy pamiętać w interesie swoim, swoich bliskich i całej wspólnoty powiatowej.

W sposób szczególny zwracam się do organizatorów i uczestników wszelkich zgromadzeń w tym Mszy Świętych o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego i ich rygorystycznego przestrzegania.

Apeluję do Państwa o zdrowy rozsądek. Żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa jeżeli nie zadbamy sami o siebie.

Apeluję także o wzajemną tolerancjęwobec siebie, wobec służb, instytucji i podmiotów, które wykonują swoje zadania na naszą rzecz. Stosujmy się do zaleceń i instrukcji wprowadzonych w zakładach pracy i podmiotach obsługujących mieszkańców, mimo iż są one uciążliwe dla każdego z nas.

Rygoryte są wprowadzone po to byzapewnić bezpieczeństwo sanitarne i zdrowotne dla naszych obywateli i pracowników obsługi oraz zapewnić ciągłość funkcjonowania  podmiotów realizujących obowiązki na rzecz mieszkańców.

 

Starosta Wieruszowski

Andrzej Szymanek

 

Wieruszów, dnia 23.07.2020 r.


 


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u